Převod bitcoinů z COINBASE na český účet v korunách s minimální ztrátou hodnoty pomocí účtu u REVOLUT a COINBASE PRO

Ti co využívají investice do kryptoměn u COINBASE jistě jednou budou řešit otázku, jak dostat peníze zpět s minimální ztrátou.

Kde ztráta vzniká?

 1. Převod kryptoměny na EURa u COINBASE
  COINBASE si účtuje 1,5% jako poplatek za transakci.
 2. Převod EUR na koruny
  Jak jsem již zmiňoval v předchozím článku, tak různé služby mají různě (ne)výhodné převodní kurzy.

Jak ztráty obejít?

Ad 1.
Pokud již máte zainvestováno u COINBASE, tak není nic jednoduššího než převést kryptoměny ZADARMO na službu COINBASE PRO, kde poplatky činí jen 0 – 0,25%. Rozdíl je v tom, že služba COINBASE je jen směnárna, ale COINBASE PRO je burza. Ano zní to příliš neznámě, ale věřte, že pro drobné investory, jako jsem třeba já, není v používání žádný velký rozdíl.

Ad 2.
Mi se osvědčil následující postup.
Peníze jsem si v EURech poslal na svůj účet u REVOLUT. Jelikož mám jen standardní plán účtu, tak mám limit pro bezplatnou směnu jen v hodnotě ekvivalentu 25 000,- Kč měsíčně. Což nemusí vždy stačit. Takže jsem tentokráte opět zadarmo převedl požadovanou částku ke směně kamarádovi, který má METAL plán účtu a má tedy možnost neomezené směny. Po směně mi peníze, tentokráte již v korunách poslal zpátky a ty jsem pak už bezproblémově poslal do české banky na účet vedený v korunách. Krom výhody toho, že ušetříte na poplatcích za převody, spočívá hlavní výhoda v tom, že REVOLUT má velmi výhodné kurzy pro převody a když budete převádět větší obnosy, tak už tu ztrátu nebo zisk hodně pocítíte.

Co se týče rychlosti, tak převod z COINBASE na účet REVOLUT proběhl online. Převod mezi účty tam i zpět u REVOLUT, taky online. A poslední převod z účtu REVOLUT do české banky trval dva dny.

Příkladem.
Mám na COINBASE BCT v hodnotě 1 000 EUR.
Po převodu BTC na EUR mi zůstane 985 € (ztráta 15 EUR).
Dále pokud bych peníze převedl na český účet u AirBank, a převedl je k dnešnímu dni, tak bych za 985 EUR získal 25 214,03 Kč. Zanedbávám případné poplatky za převody v cizí měně.

Pokud to samé udělám úspornějším postupem viz popis výše, tak z 1 000 EUR dostanu při směně BTC na EUR minimálně 997,5 EUR a po převodu EUR na Kč u REVOLUT 26 291 Kč.

Právě jsem jen vhodnou volbou služby vydělal více než 1 000 Kč.

A co když tam těch BTC nebudu mít jen v hodnotě 1 000 EUR, ale třeba v hodnotě 5 000 EUR. Hmm?

Napište prosím do komentářů, pokud máte nějaké lepší postupy…

46 komentářů u „Převod bitcoinů z COINBASE na český účet v korunách s minimální ztrátou hodnoty pomocí účtu u REVOLUT a COINBASE PRO

 1. Michal

  Dobry den, mohu mit na Vas otazku. Jde to posilat i obracene? Prevedu z airbank do revolutu Czk, smenim na eura a pak bych potreboval poslat na coinbase?
  Bohuzel na coinbase to chce sepa platbu a dava mi udaje, ktere na revolutu nevim kam dat? Napr. Pri zadavani platby na revolutu mam jmeno a prijmeni, ale na coinbase mam ref number atd….vim, ze mohu poslat sepa platbu primo z air, ale rozdil v kurzu je docela znacny….moc diky MS

  1. Jan Kocmánek Autor příspěvku

   Ano jde.

   1. Vyberete účet v EURech
   2. Kliknete na Odeslat
   3. Přepnete se na kartu „Bankovní účty“
   4. Přidáte příjemce COINBASE pokud nemáte
   5. Zvolíte příjemce
   6. A vyplníte pole „Reference“. Je tam výchozí text „Odesláno z Revolutu“, to přepíšete.
   1. Dan

    Ahoj…jen se zeptám proč apriori posílat peníze na coinbase v eurech a směnit za btc …když to jde rovnou v CZK?
    Dík
    Dan

    1. Jan Kocmánek Autor příspěvku

     Pokud chápu dotaz…
     teoreticky by mělo stačit posílat Kč a ke směně na EUR by mělo dojít automaticky…

     Nýbrž…
     – někomu top prostě nešlo a až po založení EUR účtu a ruční směně to fungovalo – blíže jsem to nezkoumal. Možná by stačilo mít EUR účet…
     – pokud by se tento převod na COINBASE PRO realizoval o víkendu, tak by kurz byl mírně horší. Tedy je fajn mít peníze směněny předem v týdnu.

     Návod nechtěl vysvětlovat všechny možnosti, ale ukázat jednu přímočarou a osvědčenou cestu jak se dostat k cíli.

     1. Lucie

      den, převedla jsem si zdroje z Coinbase na CoinbasePro dle návodu, jak je ale teď z CoinbasePro prevedu na účet u Airbank? Neukazuje se mi tam žádná možnost. Díky.

     2. Jan Kocmánek Autor příspěvku

      Zdravím…
      Buď PORTFOLIO -> WITHDRAWALS (platí jak pro prohlížeč na počítači, tak pro mobilní aplikaci). Nebo si zdroje převeďte bezúplatně zpátky na COINBASE (ne PRO) a tam si to vyberte jak jste zvyklá.

 2. Pingback: Jak vydělávat na kryptoměnách – třeba na Bitcoinu (BTC) | Jan Kocmánek - blog (postřehy a zápisky)

 3. Stepan

  Dobry den chtěl jsem si poslat nějaký penize na účet z Coinbase ale odeslal jsem je na EUR Wallet a mám tam nějaký kód.co s tim mám dělat děkuju

 4. Oliver

  Dobrý den, v opačném postupu – tedy nákup bitcoinu – je výhodnější poslat peníze z revolutu na Coinbase a tam nakoupit, nebo rovnou na Coinbase pro a koupit tam? Děkuji

 5. Tom

  Zdravím,

  článek fajn, jen poplatky na Coinbase jsou nyní 0,5 % + rád bych se k článku zeptal:
  1) Převod CZK z běžného účtu na revolut účet je online převodem bez poplatků a jak dlouho trvá?
  2) Převod online z Coinbase pro na revolut je zdarma? Protože online nákup přes kartu je za několik procent a SEPA zase trvá až 3 dny.

  1. Jan Kocmánek Autor příspěvku

   1/ já REVOLUT dobíjím pomocí karty. Je to online a zadarmo.
   2/ z CB na REV převádím jako SEPA a je to okamžitě a také zadarmo.

   Aktuální zkušenosti z dneška.

 6. Tom

  Pardon, ještě jedna věc, ohledně danění zisku z prodeje kryptoměn:

  Zaprvé: Jakou částku z prodeje kryptoměn mám zdanit za celý rok (na začátku nového zdanit)? Dejme tomu, že za 100 EUR nakoupím BTC a když bude mít hodnotu 200 EUR, tak ho prodám. Poplatky jsou 0,5 %, tedy 1 EURo, ale to si mohu odečíst z daní prý. V coinbase wallet mám 199 EUR. Zisk je tedy Zaprvé 99 nebo 100 Eur?

  A zadruhé, jakým kurzem se určuje výsledná CZK částka, ze které mám 15% daň berňáku odeslat? Prý je to dle kurzu ČNB (dle mého kolegy, co studuje ekonomku), je to pravda? Nebo má coinbase vlastní kurz euro/czk? Prosím o odpověď i se zdrojem informací. :)

  Na té coinbase jsem přece uskutečnil ten prodej btc za eura, že jo, klidně tam pak ty eura v euro wallet nechám další měsíce, ale ten prodej byl uskutečněn. Je blbost, aby jsem danil až z částky v CZK, která mi dojde na můj běžný účet poté, co to tam pár měsíců zanechám, kurz eura se stokrát změní a teprve pak si to pošlu na osobní účet u ČSOB.

 7. Tom

  Pane Kocmánku,

  normálně SEPA platby trvají 1-3 pracovní dny, jak byste vysvětlil, že vám z CB (Coinbase, pokud jsme pochopil) na revolut přišel hned?
  Mě z ČSOB taky zdaram šla SEPA platba na coinbase vždy opravdu 1-3 dny. Děkuji.

 8. Jan

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak vyřešit tuto situaci:
  Peníze jsem si z českého účtu převedl na Revolut.
  Na coinbase jsem vygeneroval údaje pro převod.
  Při zadání do aplikace dle všech různých videí a návodů na netu mi příjde, že rozhraní je zastaralé.

  Nemám tam nyní u možnosti bankovního převodu možnost převést to na “firmu” ale pouze “individuální”, “podnikání”. Při volbě “podnikání” lze pouze vyplnit měnu, IBAN, zemi, název společnosti a následně reference, které vložím dle vygenerovaní z Coinbase.
  Odešlu platbu, ale vždy mi příjde stejná odpověď. Transakce se nezdařila a peníze jsou mi opět vráceny na účet Revolut.
  Jsem si jist tím, že údaje zadávám správně.

  Nevíte čím by to mohlo být zapříčiněno?
  Zkoušel jsem to přímo přes kartu na Coinbase, ale rovněž neúspěšně.

  1. Jan Kocmánek Autor příspěvku

   Jediné co mě napadá je, že máte nastavenou špatnou měnu. Je třeba mít nastavenou EURo. Není to tím?

   Ale jestli máte problém i s přímou platbou kartou na COINBASE, pak to vypadá na problém spíše u CB. Zkuste projít nastavení CB, zda někde nesvítí nějaká nedokončená autorizace, případně pokud máte možnost, tak vyzkoušet jinou kartu, jiné banky. Jinak jedině řešení s CB podporou.

   1. Jan Richtár

    Dobrý den,
    Euro nastaveno mám. No chybí mi akorát druhý krok u platební metody.
    “Add a payment metode-Use a bank account,card or wire” Ale přes tento krok jsem se nedostal, ale to z toho důvodu, jelikož mám právě problém s tou platbou. A pochopil jsem, že se to potvrdí až tím, že příjdou nějaké peníze.
    Nebo jsem to špatně pochopil a musí se to nějak jinak potvrdit v nastaveni? Vše ostatní mám verifikováno: ID,adresu,email.
    Opravdu asi bude chyba na straně Coinbase.
    Ano, jediná možnost je vyzkoušet jinou banku. Zaslat SEPA platbu přímo ze své primární banky a čekat, zda to dorazí.

    1. Jan Kocmánek Autor příspěvku

     Trochu jsem se ztratil v tom kde jste se zasekl. Dneska jsem řešil u někoho obdobný problém a zaseklo se to na tom, že dotyčný MUSEL mít EURový účet. Nestačilo, aby se mu směna provedla sama na pozadí (převod v korunách s automatickou směnou).

     Stejně tak na REVOLUTU v uložené bance (COINBASE) je třeba mít vyplněnou měnu EURo.

     1. Jan Richtár

      Dobrý den,
      moc děkuji za radu. Tento Váš poslední příspěvek mi hodně pomohl. Problém byl v tom, že jsem to prováděl jak vy píšete “na pozadí”. Když jsem v Rámci Revolutu peníze z CZK převedl na EUR a odeslal platbu na Coinbase, během chvíle byly peníze připsány.

      Přeji pěkný den, a ještě jednou děkuji.

  2. Vojta

   To ti reknu naprosto Presne…

   1. stránku mas vyplněnou spravne. Na druhé stránce misto automaticky predvyplneneho “odeslat z revolutu” musis zadat “Reference number” ktery ti vygeneruje Coinbase.

   Ted uz to pujde

 9. Petr

  Ahojte měl bych také jeden dotaz. Dnes jsem si poslal na coinbase pro eura resp pro potvrzení účtu zatím 2 eura jenže zachvíl ise mi vrátili zpět na revolut. Nějaká rada co s tím ?

 10. Tomáš

  Zdravím,

  mám jeden problém s Coinbase. Provedl jsem na jejich účet převod peněz z Revolutu přes SEPA platbu.
  Ale peníze mi nepřišly. Po nějaké hodině jsem ještě pro test zkusim poslat znovu platbu asi jedno euro a to
  mi přišlo.

  S podpory mám jen jedinou zprávu, že kdyby tam nastala chyba, že se peníze do tří dnů vrátí. Ale tři dny uplynuly a nic, ještě jsem znovu odpovídal na podporu, ale už žádná odpověď.

  Nesetkali jste se s něčím podobným? Popřípadě jak takovou situaci řešit, když neodpovídají na zprávy?
  Díky za odpověď.

 11. viteq001

  Dobrý den, nesetkal se někdo s problémem zadání IBAN čísla Coinbase? Číslo účtu začíná na „EE“, ale v Revolutu, když zvolím zemi Irsko, objeví se začátek „IE“. Nelze to přepsat a ani vložit správné číslo ze schránky. Nemůžu tak vůbec přidat příjemce a odeslat si peníze na Coinbase.

  Díky za radu.

 12. Lukáš

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat… Mám učet na Coinbase a měnu tam mám uvedenou v dollary / eura. Dá se to někde zmenit na CZK? Známej to má všechno v CZK a zaboha nemůžu přijít jak na to…

  Předem díky za odpoved.

  1. Jan Kocmánek Autor příspěvku

   Předpokládám, že myslíte mobilní aplikaci COINBASE (modrá ikona).
   Pokud ano, tak:
   1. co nejdříve přesedlejte na COINBASE PRO – důvod? Nižší poplatky, zbytek bude pro vás stejný jako v nePRO aplikaci
   2. je dobré si zvyknout na $ (dolary). Celý svět se baví o kryptoměnách v dolarech. Vím o tom své. Navykl jsem si na EURa a nemohu se přemluvit se tohoto zlozvyku zbavit.

   Přesto, kdybyste chtěl z nepochopitelného důvodu zůstat u COINBASE (nePRO), tak to nastavíte přes menu Settings -> Native currency a tam nastavte koruny. Aplikace bude dále počítat v korunách.

   Hodně štěstí s kryptem…

 13. Robert

  Dobrý večer, nečetl jsem všechny komentáře, ale chtěl jsem se zeptat, zda jste zkoušel možnost bezplatného převodu na pay pal učet ….

  1. Jan Kocmánek Autor příspěvku

   Zdravím. Nezkoušel, ale pokud vím, tak PayPal si při výběru účtuje dost velký poplatek. A taky úplně z postu nevyplývá kde chcete řešit směnu. Opět PayPal nemá dobré kurzy.

 14. Dtejny

  Byl nám zrusen účet na coinbase a nyní se jedná o převod peněz na můj účet,ale chtějí stále nějaké poplatky. Nyní chtějí poplatek za zdanění 2500e.pry abych neplatil daň,která bude daleko vyšší,než nám dojdou peníze na účet. Nějak tomu nevěříme a ani nerozumíme. Většinou se platí daň z výdělku ať kdyz peníze přijdou nebo ne? Není to nějaký podvod? Není tady někdo,s kým se můžu spojit a poprosit o radu?

  1. Jan Kocmánek Autor příspěvku

   Zdravím. Vypadá to jako podvod. Nikam bych nic neplatil a ukázal to celé někomu, kdo se v těchto věcech opravdu vyzná. Ale bez bližších podrobností se těžko soudí.

 15. Květoslav

  Dobrý den, snažil jsem přidat do coinbasepro účet revolutu a nechce mi vzít IBAN píše mi to ,,IBAN Is not valid”. Nevíte co s tím ?

 16. Matej

  Dobry den. Na CB jsem prodal nejake krypto a ted tu mam asi 252 euro. Chci si je poslat na ucet, ale u me karty je stale napsana unable to cash out. Nevite co s tim?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..